Connecting with others, including other patients

Bendravimas su kitais, įskaitant pacientus

Jei dėl psoriazinio artrito labai pergyvenate, jaučiatės nelaimingi, vengiate socialinių santykių arba praleidžiate darbą ar mokslus, galite pabloginti savo santykius su aplinkiniais.1

Žmonės aplink jus gali nežinoti ką išgyvenate, kaip jaučiatės ir kuo jie gali jums padėti, todėl jums gali atrodyti, kad tarp jūsų kyla įtampa.2

Dalykai, kuriuos anksčiau priimdavote, kaip savaime suprantamus, dabar gali atrodyti neįmanomi, pavyzdžiui, naujas partneris ir romantiška arba intymi perspektyva.3

Visa tai gali priversti jaustis vienišam ir atskirtam, tačiau atminkite, kad jūs nesate vieni.2

SVARBUS PATARIMAS
“Anksčiau leisdavau ligai sutrikdyti mano įprastą gyvenimo eigą, tačiau daugiau su tuo nebesitaikstau.”*

Atsiverkite

Kalbėti su kitais apie psoriazinį artritą gali būti sudėtinga, ypač jei anksčiau tai slėpėte, tačiau toks pokalbis gali palengvinti psichologinę būklę ir sustiprinti pasitikėjimą savimi. Tai taip pat gali padėti gauti reikiamą paramą iš aplinkinių. Neprivalote to daryti, tačiau jei norite pasikalbėti su draugu, šeimos nariu ar kolega, perskaitykite čia pateiktus patarimus, nuo ko pradėti:4,5

 • Pasirinkite jums priimtiniausią bendravimo būdą, pvz., el. paštą arba tiesioginį bendravimą susitikus.
 • Pasirinkite laiką, kuris būtų tinkamas jums ir asmeniui, su kuriuo bendrausite.
 • Nebijokite prašyti pagalbos, pavyzdžiui, priemonių, padėsiančių patogiau ir saugiau jaustis; laisvo laiko susitikimui su gydytoju; pagalbos, jei grįžote į mokslus po ilgesnės pertraukos; privačios erdvės persirengti; ir kt. Pagalvokite, kokia pagalba būtų aktuali jums.
 • Sugalvokite ko siekiate – ar jums reikia jų, kad suprastumėte, ko reikia jums? Gal norite suprasti, kodėl kartais jaučiatės nelaimingi ar kodėl jums sunku socializuotis?
 • Žmonės dažnai užduoda klausimus, todėl susipažinkite su faktais ir pasiruoškite tinkamai atsakyti – ši svetainė yra puiki vieta pradėti!
Rimtam pokalbiui kartais reikia sutelkti daug drąsos, tačiau tokie pokalbiai gali padėti atsiverti.

Taip pat labai svarbu atvirai ir sąžiningai bendrauti su savo gydytoju, kad jis jums galėtų paskirti tinkamą gydymą nuo psoriazinio artrito ir padėti jums susitvarkyti gyvenimą taip, kaip norite.6


Norite maksimaliai išnaudoti susitikimą su savo gydytoju?

Jei patiriate ligos simptomus arba jaučiate, kad gydymas nepadeda sukontroliuoti psoriazinio artrito simptomų, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.6 Peržvelkite mūsų naudingus patarimus, kurie padės veiksmingai pasikalbėti su gydytoju kito susitikimo metu.

Aplinkui yra daug žmonių, kurie taip pat serga psoriaziniu artritu ir gali gerai suprasti, ką jums tenka išgyventi.2 Jūsų gydytojas gali nukreipti jus į vietos grupę, kurioje galite susipažinti su kitais psoriaziniu artritu sergančiais žmonėmis. Taip pat galite patys paieškoti grupės netoli jūsų.

eruo-pso

Jus gali sudominti

Bendradarbiaukite, kad atrastumėte tinkamą gydymą

Gydant psoriazinį artritą nėra vieno visiems tinkamo būdo. Apie tai jums daugiau papasakos jūsų gydytojas.

Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją?

Pasirūpinkite, kad kiekviena konsultacijos akimirka teiktų naudos.

Ar turite su gydytoju pasimatyti asmeniškai?

Dabar, kai gyvename COVID-19 laikais, su gydytoju dažnai galima pasikonsultuoti nuotoliniu būdu.

*Representative of patient experience

Nuorodos

 1. WebMD. The emotional effects of psoriatic arthritis. Available at: https://www.webmd.com/arthritis/psoriatic-arthritis/the-emotional-toll-of-psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
 2. Everyday Health. 15 things you only understand if you have psoriatic arthritis. Available at: https://www.everydayhealth.com/hs/psoriatic-arthritis-management-treatment/only-understand-if-have-psoriatic-arthritis/ Accessed: June 2020.
 3. National Psoriasis Foundation. How does psoriatic disease affect intimacy? Available at: https://www.psoriasis.org/advance/how-does-psoriatic-disease-affect-intimacy Accessed: June 2020.
 4. Everyday Health. 7 tips for explaining psoriatic arthritis to others. Available at: https://www.everydayhealth.com/psoriatic-arthritis/living-with/talking-about-psoriatic-arthritis/ Accessed: June 2020.
 5. VeryWell Health. Psoriasis – common conversation issues. Available at: https://www.verywellhealth.com/conversation-issues-discussing-psoriasis-4779961#general-strategies Accessed: June 2020.
 6. National Psoriasis Foundation. When to talk to your doctor. Available at: https://www.psoriasis.org/advance/talk-with-your-doctor-changing-treatments Accessed: June 2020.