What does PsA feel like?

Kokie psoriazinio artrito sukeliami pojūčiai?

Psoriazinis artritas yra uždegiminė imuninės sistemos liga, kurios poveikis gali pasireikšti labai plačiai.12 Dėl šios ligos galite jausti nuovargį, skausmus, sąnarių sustingimą ir patinimą, nemigą, nagų pokyčius ar net akių paraudimą ir skausmą.2 Taip pat psoriazinio artrito ligoniai dažnai jaučiasi nusivylę gyvenimu, nelaimingi, ypač dėl to, kad jiems sunku užsiimti įprasta veikla, kuri anksčiau buvo savaime suprantama.1 Psoriazinio artrito ligoniams įprasti socialiniai ir psichologiniai sutrikimai1 – depresija suserga dvigubai daugiau psoriazinio artrito pacientų, nei žvynelinės.3 Jei sergate psoriaziniu artritu ir jaučiatės silpni, kreipkitės į gydytoją nepriklausomai nuo to, kiek kontroliuojate ligos simptomus; sveikatos priežiūros specialistas galbūt padės pasirūpinti jūsų fizine ir psichine sveikata.

SVARBUS PATARIMAS
Vietoje per petį permetamo krepšio rinkitės kuprinę, kad apkrova pasiskirstytų tolygiau.*

Jei sergate psoriaziniu artritu, turbūt jau žinote, kad ligos simptomai gali pasirodyti ir vėl pradingti.4 Kartais gali atrodyti, kad simptomus kontroliuojate, o kartais – ne.4 Vienu metu galite jausti lengvus simptomus, kitu – labai sunkius.24 Jei manote, kad nekontroliuojate psoriazinio artrito simptomų, būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Mes parinkome jums keletą patarimų. Jei tinkamai negydysite psoriazinio artrito simptomų, liga gali negrįžtamai pažeisti sąnarius.4 Pasikliaukite savo gydytoju, kuris parinks jums tinkamą gydymą.

Toliau pateikiame įprastus, nors ir ne visų patiriamus, psoriazinio artrito simptomus2 – ar jaučiate kuriuos nors iš jų?

swelling

Patinimas

  • Rankų ir kojų pirštų patinimas
pain-and-stiffness

Skausmas ir sustingimas

  • Didžiąją dalį dienos juntamas skausmas ir sustingimas
  • Rytais simptomai įprastai paūmėja
  • Naktį juntamas diskomfortas
tiredness

Nuovargis

  • Juntamas didesnis nei įprasta nuovargis
nails

Nagai

  • Pasikeitusi nagų išvaizda
red-painful-eyes

Paraudusios ir skausmingos akys

  • Akių skausmas ir paraudimas (primenantis ūminį infekcinį konjunktyvitą).

Norite maksimaliai išnaudoti susitikimą su savo gydytoju?

Jei patiriate simptomus arba manote, kad gydymas nepadeda kontroliuoti psoriazinio artrito simptomų, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą. Peržvelkite mūsų patarimus, kurie padės su gydytoju pasikalbėti konstruktyviai ir naudingai.

Jus gali sudominti

Veskite dienoraštį apie tai, kaip jaučiatės

Antraip, lengvai pamesite suvokimą, kaip sekasi kovoti su liga.

Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją?

Pasirūpinkite, kad kiekviena konsultacijos akimirka teiktų naudos.

Apie gydymą

Sužinokite, kokios yra galimybės.

*Representative of patient experience