Everyone's unique

Visi esame unikalūs

Kol kas psoriazinio artrito išgydyti nemokame, tačiau tinkamas gydymas padeda suvaldyti ligos simptomus.1 Tai, kas tinka vienam, nebūtinai tinka kitam, be to, poreikiai laikui bėgant gali pasikeisti, todėl svarbu žinoti, iš ko galite rinktis.2 Būdami informuoti galėsite konstruktyviai pasitarti su savo gydytoju. Peržvelkite mūsų patarimus, kurie jums padės susitikimo metu.

everyone is unique

Kad gydytojo paskirti medikamentai būtų veiksmingiausi, svarbu juos vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta.Jei nerimaujate dėl savo sveikatos būklės arba manote, kad gydymas nepadeda suvaldyti psoriazinį artritą, kaip tikėtasi, arba taip, kaip pavykdavo anksčiau, pasitarkite su savo gydytoju.4 Kai kurie pacientai vengia reikšti savo nepasitenkinimą ar susirūpinimą dėl gydymo, nes nemano, kad tai ką nors pakeis.5 Tačiau itin svarbu atvirai ir nuoširdžiai pasidalinti visa informacija su savo gydytoju.

SVARBUS PATARIMAS
“Užtruko labai ilgai, kol atradau tai, kas man tinka ir leidžia komfortiškai išgyventi ligos simptomus.”*

Sukurta daug įvairių medikamentų ir gydymo būdų, todėl, kol surasite sau tinkamą, galite užtrukti.6 Tai, kokie medikamentai jums turi būti priskirti, gali priklausyti nuo toliau nurodytų aplinkybių2,7,8,9

 • Psoriazinio artrito tipo ir sunkumo lygio
 • Jūsų gyvenimo būdo
 • Medikamentų vartojimo dažnumo
 • Medikamentų teikiamos naudos ir galimų šalutinių poveikių
 • Bendrosios sveikatos būklės
 • Sąveikos su kitais šiuo metu vartojamais medikamentais
 • Jei esate nėščia arba ketinate pastoti


Jei esate vienas iš maždaug 80 % visų sergančiųjų psoriaziniu artritu, kurie papildomai kenčia nuo žvynelinės,10 jūsų reumatologas ir dermatologas gali bendrai paskirti jums tinkamą gydymą.11

Jus gali sudominti

Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją?

Pasirūpinkite, kad kiekviena konsultacijos akimirka teiktų naudos.

Ar turite su gydytoju pasimatyti asmeniškai?

Dabar, kai gyvename COVID-19 laikais, su gydytoju dažnai galima pasikonsultuoti nuotoliniu būdu.

Apie gydymą

Sužinokite, kokios yra galimybės.

Nuorodos

 1. National Psoriasis Foundation. About psoriatic arthritis. Available at: https://www.psoriasis.org/about-psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
 2. Arthritis Foundation. Psoriatic arthritis. Available at: https://www.arthritis.org/diseases/psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
 3. Creakyjoints. Psoriatic arthritis flare-ups. Available at: https://creakyjoints.org/living-with-arthritis/psoriatic-arthritis-flare-ups/ Accessed: June 2020.
 4. National Psoriasis Foundation. When to talk to your doctor. Available at: https://www.psoriasis.org/advance/talk-with-your-doctor-changing-treatments Accessed: June 2020.
 5. Trettin B, et al. BJD 2020; DOI: 10.1111/bjd.18876.
 6. Arthritis Foundation. How to achieve remission in psoriatic arthritis. Available at: https://www.arthritis.org/diseases/more-about/how-to-achieve-remission-in-psoriatic-arthritis Accessed: June 2020.
 7. Ritchlin CT, et al. Ann Rheum Dis 2009;68:1387-94.
 8. Haddad A, et al. Rambam Maimonides Med J 2017;8(1:e0004): 1-6.
 9. Kurizky PS, et al. An Bras Dermatol 2015;90(3):367-75.
 10. Coates LC and Helliwell PS. Clin Med 2017: 17(1):65-70.
 11. AAD. Psoriatic arthritis treatment. Available at:https://www.aad.org/public/diseases/psoriasis/psoriatic-arthritis-treatment Accessed: June 2020.